menin pesemään sen moottorin painepesurilla ja kuinka ollakkaan...sen jälkeen huomasin että kytkin ei ota kiinni laisinkaan. Syyksi epäilen sitä, että se piki ja öljy, mikä moottoria pestessä lähti irti, kulkeutui vauhtipyörään ja sitä kautta kytkinasetelmaan. Moottorin kyljessä, vauhtipyörän kohdalla on nimittäin noin puolen sentin rako. Voi hemmetin hemmetti sanon minä...mitä meninkään tekemään. Kysynkin täs nyt, että mitä kannattais tehä?
Saisko kytkinlevyt jotenkin putsattua heleposti vai onko ainut keino saaha nuhuvi liikkeelle, katkaasemalla se ja vaihtamalla uudet kytkinlevyt vai mitä?
Työtä se varmaankin teettää ja tietämystäkin pitääs olla takataskus jonnin verran ku tällääseen hommaan lähtee. Eli olisin tiedoista/vinkeistä totella kiitollinen!
Ei muuta kuin oikke hyvvee syksyn jatkoja kaikille Nuhuvifoorumilaisille!



