Sivu 1/1
Huijaritko asialla ?
Lähetetty: 06 Maalis 2012, 16:39
Kirjoittaja kari t
Huijarit taas kyseisillä sivuilla
http://www.myyjaosta.com/announcements/ ... 13951/23/2" onclick="window.open(this.href);return false;

Tein ilmoituksen.
Ei mennyt hukkaan ilmoitus

Kiitos viestistäsi. Kyseinen ilmoitus vaikuttaa tosiaan huijaukselta. Kävin sulkemassa käyttäjän tunnuksen. Kiitos sinulle että ilmoitit meille epäilyttävästä ilmoituksesta!
Re: Huijaritko asialla ?
Lähetetty: 06 Maalis 2012, 18:21
Kirjoittaja Joonas Potkonen
Ne on nykyään joka paikassa, netissä. Näkyy asian olevan niin, ettemme me huolehtivaiset kerkeä enää ilmoittamaan huijausviesteistä sivustojen hoitajille, joku haksahtaa lähes aina halpaan... Jopa tosiaan lehti-ilmoituksissakin huijauksia.
Prepaid numero jota ei eniro yms. tunne kannattaa kiertää. Tämä toki syrjii salattuja numeroita mutta muuta ei taida voida.
Ongelmaan ei mahda auttaa mikään muu kuin valistaminen, mutta tiedon saaminen jokaisen nuppiin on vaikeaa.
Re: Huijaritko asialla ?
Lähetetty: 06 Maalis 2012, 19:49
Kirjoittaja iippo
Se on noitten ilmotusten kans niin kuin tuuleen huutas. Kyllä ostajankin kellot pitäis soida nähdessään tuollaisia ilmotuksia. Pitäähän niitä hintoja vertailla ja järjen pitää sanoa jotain kun alkaa koneen hinnat olemaan tuollaisia.
Re: Huijaritko asialla ?
Lähetetty: 06 Maalis 2012, 20:07
Kirjoittaja kari t
Sama keltaiesessa pörssissä
http://www.keltainenporssi.fi/search/ma ... uage_id=fi" onclick="window.open(this.href);return false;
Re: Huijaritko asialla ?
Lähetetty: 06 Maalis 2012, 21:22
Kirjoittaja ahven
ja eelen illalla netti koneessa volvo bm 2645 neliveto 140/hv siisti hintaan 2700€ paeno 7500/kg etupuskulevy mukkaan

eepä uamulla ennee näkynnä

Re: Huijaritko asialla ?
Lähetetty: 07 Maalis 2012, 00:11
Kirjoittaja _Leyland_
Siinä volvon ilmoituksessa luki että "kansivikainen, yritin laittaa kovasta pakkasesta väkisin käyntiin jonka seurauksena vuotaa lohkon ja kannenvälistä nestettä" suurinpiirtein. saattoi kai se olla hujjaustaki, kuka sen tietää

Re: Huijaritko asialla ?
Lähetetty: 07 Maalis 2012, 08:44
Kirjoittaja ahven
joo näen oli mutta 30 sentin kilo hinnalla ee huono kaappa oes opllut