Kommenttia asiaan tuli..;
Tuu ny saatana pois sieltä!
10 uutisissa näytetään kun äijät kaahailee d9 pillareilla keskustassa
Valvoja: automies560
NYT TULEE KYLLÄ TODELLISTA ASIAAsompio kirjoitti:Ainakin kolmetonnisen kanssa ollaan samoilla linjoilla näissä sossuasioissa. Silloin kun Suomesta rakennettiin hyvinvointiyhteiskuntaa niin nuorelle parille kelpasi jopa omakotitalon yläkerta asunnoksi. Nyt vähän yli kaksikymppisillä pitää olla jo monikerroksinen, vähintään 300 neliön omakotitalo ja pari maasto Bemaria pihamaalla.
Kaikki tämä velaksi! Onko ihme jos maassa pyyhki huonosti kun palkat pitää olla pilvissä että saa nämä velat maksettua. Unohtamatta kuitenkaan näitä johdon optioitten aiheuttamia kustannuksia yrityksille.
Ainakin itse maksan maaseudulta omakotitaloa pikkaisen enemmän joka kerta omaksi kuukausierin mieluummin kuin paan kaksinkertaisen summan yksiön vuokraan kaupungissa, joka menee keinottelijain persijjeen koko summa. Opiskeluaikana etsin tällaista yläkertaa tai muuta rauhallista paikkaa vuokralle, mutta ei niitä löytynyt. Ihmisiin ei enää luoteta samassa määrin, tarjolla on vain kerrostalo/rivitalo yksiöitä/kaksioita ja hinnat kaupunkiseudulla järkyttävät.sompio kirjoitti:Ainakin kolmetonnisen kanssa ollaan samoilla linjoilla näissä sossuasioissa. Silloin kun Suomesta rakennettiin hyvinvointiyhteiskuntaa niin nuorelle parille kelpasi jopa omakotitalon yläkerta asunnoksi. Nyt vähän yli kaksikymppisillä pitää olla jo omakotitalo
Kaikki tämä velaksi! .