Yleensä ne on kadoksissa...
Maskia ei ole
Valvoja: automies560
Miksi ilmat pois ja takaisin
Jaa näinköhän oli? Oman käsityksen mukaan 255/270 oli 4/98:lla alusta asti. Olikohan se niin päin että viimeiset 384:set olivat jo 4/98:lla? Vähänajetun ja siistinkin näköinen yksilö tuo kyllä on. Hyvä traktori.
Saattoipa olla muuten just noinLeukkumies kirjoitti: ↑01 Tammi 2020, 23:12Jaa näinköhän oli? Oman käsityksen mukaan 255/270 oli 4/98:lla alusta asti. Olikohan se niin päin että viimeiset 384:set olivat jo 4/98:lla? Vähänajetun ja siistinkin näköinen yksilö tuo kyllä on. Hyvä traktori.
En kyllä särkisi hyvää tivinä säilynyttä hyvää etuakselia kaivurikäytössä, kun ei tule siinä kuitenkaan kestämään. Näin tohtisin sanoa. Laittaisit mieluummin vaikka k-a:n etuakselinnuhvi63 kirjoitti: ↑02 Tammi 2020, 00:09 Ohjausnivelet näyttää kaikki alkuperäisiltä ja etuakseli on hyvin tiukka muutenkin, nostolaitteen kaikki tapit ja pallot on hyvin kulumattomia. Vaikuttaa hyvin vähän ajetulta. Eikä sähköissäkään ole juuri mitään teinitsejasäästin virityksiä.
Kaivurialustaksi juuri sopiva, voi ainakin odottaa tekniikan kestävän.